Blog

Włoskie wina rosną w siłę, czyli nowości w ofercie

Włoskie wina rosną w siłę, czyli nowości w ofercie

News, Sobiesław Zasada Import Win, TOMATOE PR0 komentarzy

Włoskie wina rosną w siłę, czyli nowości w ofercie firmy Sobiesław Zasada Import Win.

W odpowiedzi na duże zainteresowanie Klientów, krakowski Importer, Sobiesław Zasada Import Win, postanowił powiększyć swoje portfolio o nowe pozycje win włoskich.

Wśród nowości znalazły się trzy wina z winiarni  Tenute IL Faggetto  oraz trzy z Tenute Poggio IL Castellare należących do grupy Tenute Toscane di Bruna Baroncini, winiarni pochodzących z Włoch,
z regionu Toskanii.

Wybór winiarni, które dołączyły do naszej oferty, był prosty. Kierując się dobrem naszych Klientów, zawsze dobieramy wina, które przede wszystkim pochodzą od producentów butikowych, którym przyświeca idea jakości, a nie ilości produkowanych przez nich win – podkreśla Katarzyna Piskorz-Palusińska, Prezes firmy Sobiesław Zasada Import Win. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że Klienci dokonują wyboru w oparciu o różne kryteria, nie tylko smaku. Z tego względu ważne są również takie czynniki, jak cena czy wygląd – eleganckie etykiety – oferowanych przez nas win.

 

Pierwsze wśród nowości to Brunello di Montalcino, doskonałe toskańskie wino, należące do prestiżowego grona win noszących tytuł Denominazione di Origine Controllata e Garantita (DOCG – najwyższa klasa apelacji włoskich). Wino, uznawane za jedno z najbardziej długowiecznych trunków na świecie.  Wytwarzane ze szczepu Sangiovese.  Jego lokalna nazwa Brunello wywodzi się od wyjątkowo ciemnego zabarwienia owoców. Wino niezwykle skoncentrowane, jego proces starzenia wynosi co najmniej dwa lata w beczkach dębowych oraz co najmniej cztery miesiące w butelkach.

Brunello di Montalcino , to największa sława toskańskiego regionu. W ofercie firmy Sobiesław Zasada Import Win, reprezentowane przez Castellare Brunello di Montalcino 2007 DOCG oraz Pian Bossolino Brunello di Montalcino Riserva 2004 DOCG.

Rosso di Montalcini to wino wytwarzane z takich samych winogron, uprawianych w tym samym rejonie, co Sangiovese. Castellare Rosso di Montalcino 2009 DOC to kolejna nowość w ofercie Importera. Wspaniałe i niedrogie w stosunku do swojej jakości wino,  które doskonale komponuje się z czerwonymi, pieczonymi mięsami, z salami czy szynką parmeńską.

Ofertę dopełniają wina produkowane w regionie Montepulciano, pochodzące z winnic Tenuta IL Faggeto. Każde z tych win jest inne, jednak wszystkie  porażają swym bogactwem, intensywną barwą, aromatem i smakiem. Począwszy od Lupaio Rosso di Montepulciano 2010 DOC, które charakteryzuje duża owocowość, poprzez Pietra del Diavolo Vino Nobile di Montepulciano 2009 DOCG – pełne eleganckie i wytworne wino o dużym natężeniu beczki, kończąc na Pietranera Vino Nobile di Montepulciano Riserva 2006 DOCG, które ze względu na swoją wysoką jakość i unikatowość dostępne jest w bardzo limitowanych ilościach, każde z win wnosi coś nowego do portfolio firmy.

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych win znajdują się na stronie internetowej Importera www.wina.zasada.com.pl

***

Firma Sobiesław Zasada Import Win zajmuje się importem win od 2001 roku. Działalność rozpoczęła od dystrybucji doskonałego wina chilijskiego Torreon de Paredes. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku, w chwili obecnej importuje wina z różnych zakątków świata, w tym między innymi z: Argentyny, Chile, Hiszpanii, Włoch, Francji, Portugalii, RPA, Niemiec oraz Węgier. Firma korzysta z własnych kanałów dystrybucyjnych, a jej odbiorcami są klienci indywidualni oraz firmy i sektor HORECA.  Towar dostarczany jest w ciągu 24 godzin od zamówienia, w dowolne miejsce w Polsce.

Kontakt dla mediów:

Ewelina Pyra

TOMATOE PR

e-mail: e.pyra@tomatoe.pl

nr kom. +48 784 502 424


Napisz komentarz